Ovo je pregled DELA TEKSTA rada na temu "Intervencije države vezane za tečajeve i količinu novca na tržištu 2009". Rad ima 14 strana. Ovde je prikazano oko 500 reči izdvojenih iz rada.
Napomena: Rad koji dobjate na e-mail ne izgleda ovako, ovo je samo DEO TEKSTA izvučen iz rada, da bi se video stil pisanja. Radovi koje dobijate na e-mail su uređeni (formatirani) po svim standardima. U tekstu ispod su namerno izostavljeni pojedini segmenti.
Ako tekst koji se nalazi ispod nije čitljiv (sadrži kukice, znakove pitanja ili nečitljive karaktere), molimo Vas, prijavite to ovde.
Uputstvo o načinu preuzimanja rada možete pročitati ovde.
EKONOMSKI FAKULTET
SEMINARSKI RAD
Tema: Intervencije države vezane za tečajeve i količinu novca na tržištu 2009
SADRŽAJ
1. LISTA TABELA GRAFOVA I MAPA
SAŽETAK
2. KLJUČNE RIJEČI
3. UVOD
4. GLAVNI DIO RADA
4.1. Zašto proučavamo fiksne tečajeve?
4.2. Devizna intervencija i ponuda novca
4.3. Ponuda novca i tečaj u kratkom roku
4.4. Ponuda novca i tečaj u dugom roku
4.5. Stabilizacijske politike s fiksnim tečajem
4.6. Monetarna politika
4.7. Fiskalna politika
5. TEORIJA PARITETA KUPOVNE MOĆI, PLATNOBILANSNA KRIZA I ZLATNI STANDARD
5.1. Teorija pariteta kupovne moći (PPP)
5.2. Platnobilansna kriza
5.3. Zlatni standard
6. REFERIRANJE
7. ZAKLJUČAK
PREGLED LITERATURE
1. LISTA TABELA GRAFOVA I MAPA
Seminarski rad sadrži tri grafikona:
Slika 1. preuzeta je iz knjige, Međunarodna ekonomija Krugman, Obstfeld (2009), sa strane 356., u knjizi numerisana kao SLIKA 14-10.
Slika 2. preuzeta je iz knjige, Međunarodna ekonomija Krugman, Obstfeld (2009), sa strane 457., u knjizi numerisana kao SLIKA 17-2.
Slika 3. preuzeta je iz knjige, Međunarodna ekonomija Krugman, Obstfeld (2009), sa strane 458., u knjizi numerisana kao SLIKA 17-3.
SAŽETAK
Tečajevi igraju glavnu ulogu u međunarodnoj trgovini jer nam omogućavaju usporedbu cijena robe i usluga proizvedenih u razlicitim zemljama. Devizni tečaj je cijena valute jedne zemlje izražena u vrijednosti valute druge zemlje
Porast ponude novca u zemlji uzrokuje deprecijaciju njene valute na deviznom tržištu, dok smanjenje ponude novca uzrokuje aprecijaciju njene valute.
Analizirali smo i učinke makroekonomskih politika putem kojih država interveniše. To su tri politike: monetarna politika, fiskalna politika i iznenadna promjena fiksnog tečaja.
Objasnjeno je i kako teorija pariteta kupovne moći utiče na tečaj. Temelj teorije pariteta kupovne moći je zakon jednake cijene u slobodnoj trgovini, da trgovina nema ograničenja, i da se prodajno dobro mora prodavati po istoj cijeni bilo gdje u svijetu.
Platnobilansna kriza je očekivanje sudionika na tržištu da Centralna banka promijeni trenutni nivo tečajeva.
Zlatnim standardom sve zemlje fiksiraju cijene svojih valuta u vrijednost zlata.
2. KLJUČNE RIJEČI
devalvacija
aprecijacija
devizni tečaj
devizno tržište
paritet kupovne moći
zlatni standard
3. UVOD
U okviru rada pokušati ćemo da vam objasnimo načine kojim država utiče na tečajeve i ponudu novca na tržištu. Pokazati ćemo intrumente kojima se koristi, kao i učinke instrumenata.
...
--------------------------------OSTATAK TEKSTA NIJE PRIKAZAN. CEO RAD MOŽETE PREUZETI NA SAJTU.----------------------------------------------------
MOŽETE NAS KONTAKTIRATI NA E-MAIL:
maturski.org Besplatni seminarski Maturski Diplomski Maturalni SEMINARSKI RAD , seminarski radovi download, seminarski rad besplatno, www.maturski.org, Samo besplatni seminarski radovi, Seminarski rad bez placanja, naknada, sms-a, uslovljavanja.. proverite!